O tom, že není radno si zahrávat s ochránci pořádku, se přesvědčil opilý muž bez platné jízdenky, který v Moravské Ostravě odmítl vystoupit z tramvaje. Vulgárně nadával řidičce i cestujícím. Hlídce městské policie, jež dorazila na místo, řekl, že v žádném případě nevystoupí.

Odmítl prokázat svou totožnost a strážníkům začal spílat. „Z jeho dechu byl silně cítit alkohol. Chování agresora se nadále stupňovalo, až vygradovalo ve fyzický útok na strážníka. Ten mu společně se svým kolegou za použití donucovacích prostředků zabránil v dalším útoku,“ popsal situaci mluvčí ostravských strážníků Michael Beneš. Případ šetří Policie ČR.

Záběr kamery
VIDEO: Kamery zachytily podezřelého muže. Poznáte ho?

Na arogantní chování doplatil také sedmadvacetiletý notně opilý muž. V tramvaji v Ostravě-Mariánských Horách se nepohodl s asistenty přepravy i strážníky. „Muž, který neměl platný jízdní doklad, byl z přepravy asistenty vyloučen, což nesl velmi nelibě. Začal slovně napadat strážníky i asistenty přepravy a vyhrožovat jim. S jedním z přítomných si celou situaci chtěl vyřídit i ručně,“ popsal situaci Beneš s tím, že černý pasažér se odmítl uklidnit.

„Muž i nadále pokračoval v nadávkách. Vše vyvrcholilo ve chvíli, kdy se ohnal po jednom ze strážníků a pokusil se ho udeřit. Na řadu musely přijít donucovací prostředky. Z důvodu akutní intoxikace byl následně převezen na protialkoholní záchytnou stanici,“ dodal Beneš.

Záběr z videa
Incident z ostravské D1: GIBS odhalila policistu z polské autonahrávky
Takto vypadala situace na estakádě kolem zbouraného stadionu Bazaly v Ostravě v den svátku sv. Valentýna, 14. února 2019.
Estakáda Bazaly připomíná oraniště. Podívejte se sami