O tom, že není radno si zahrávat s ochránci pořádku, se přesvědčil opilý muž bez platné jízdenky, který v Moravské Ostravě odmítl vystoupit z tramvaje. Vulgárně nadával řidičce i cestujícím. Hlídce městské policie, jež dorazila na místo, řekl, že v žádném případě nevystoupí.

Odmítl prokázat svou totožnost a strážníkům začal spílat. „Z jeho dechu byl silně cítit alkohol. Chování agresora se nadále stupňovalo, až vygradovalo ve fyzický útok na strážníka. Ten mu společně se svým kolegou za použití donucovacích prostředků zabránil v dalším útoku,“ popsal situaci mluvčí ostravských strážníků Michael Beneš. Případ šetří Policie ČR.

Na arogantní chování doplatil také sedmadvacetiletý notně opilý muž. V tramvaji v Ostravě-Mariánských Horách se nepohodl s asistenty přepravy i strážníky. „Muž, který neměl platný jízdní doklad, byl z přepravy asistenty vyloučen, což nesl velmi nelibě. Začal slovně napadat strážníky i asistenty přepravy a vyhrožovat jim. S jedním z přítomných si celou situaci chtěl vyřídit i ručně,“ popsal situaci Beneš s tím, že černý pasažér se odmítl uklidnit.

„Muž i nadále pokračoval v nadávkách. Vše vyvrcholilo ve chvíli, kdy se ohnal po jednom ze strážníků a pokusil se ho udeřit. Na řadu musely přijít donucovací prostředky. Z důvodu akutní intoxikace byl následně převezen na protialkoholní záchytnou stanici,“ dodal Beneš.