Uvedla i státní poznávací značku vozidla.

Informaci přijaly ihned policejní hlídky. Ujíždějící vozidlo pronásledovala tři vozidla s policejními hlídkami frýdecko-místeckých policistů. Řidič renaultu bezohlednou jízdou směrem na Ostravu ohrožoval chodce. Během pronásledování policisté vystřelili několikrát pro výstrahu a opakovaně i po vozidle. Frýdecko-místeckým policistům vyjela vstříc i vozidla ostravských policistů.

"Jedno ze zasahujících vozidel přehradilo komunikaci, pronásledovaný řidič se dostal do pasti a zastavil. Ihned bylo zjištěno, že ve vozidle je zraněna spolujezdkyně, přítelkyně řidiče. Jednatřicetiletá žena z Rožnova pod Radhoštěm utrpěla průstřel břicha a zranění páteře. Byla převezena do ostravské fakultní nemocnice," uvádí mluvčí policie PhDr. Dagmar Bednarčíková. Personál ji přijal na urgentním příjmu. Vzápětí se podrobila operaci. Lékaři označili její stav jako vážný.

U řidiče P. Š. (1981) policisté provedli dechovou zkoušku. „Nadýchal“ necelou promili alkoholu. Byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici k odběru krve ke zjištění požití alkoholu a toxických látek. Na místo byla přivolána výjezdová skupina. Kriminalističtí technici zajišťovali mimo jiné balistické a biologické stopy.

Dosavadním šetřením bylo zjištěno, že proti vozidlu stříleli frýdecko-místečtí policisté – jeden proti vozidlu a dva pro výstrahu.

"Použití zbraně bylo nadřízeným vyhodnoceno jako oprávněné. Policista, který střílel po vozidle, byl bezprostředně po akci ve špatném psychickém stavu a postaral se o něj psycholog," dodala PhDr. Dagmar Bednarčíková.

Okolnosti střelby prověřovala i inspekce ministra vnitra. Trestná činnost policistů se neprokázala. Řidič byl převezen po odběru krve do policejní cely. Okresním soudem ve Frýdku-Místku byl na něj v minulosti vydán zatykač pro maření výkonu úředního rozhodnutí. Nyní je podezřelý ze spáchání trestných činů obecné ohrožení a maření výkonu úředního rozhodnutí. Další šetření bude pokračovat dnes v dopoledních hodinách.