Stejnou dobu třiačtyřicetiletý muž nesmí podle rozsudku řídit drážní vozidla. Rozsudek je pravomocný. Informoval o tom místopředseda Okresního soudu v Ostravě Jaroslav Rakošan.

Soud rozsudek vynesl již koncem července. Obžalovaný, dnes už bývalý pracovník Českých drah byl uznán vinným z obecného ohrožení z nedbalosti. Jak obžalovaný, tak i státní zástupce se ještě v jednací síni vzdali nároku na odvolání. Rozsudek je tedy pravomocný. České dráhy škodu na vozidle a železniční trati vyčíslily na 24 milionů korun.

Vlak, ve kterém cestovalo pět desítek lidí, vykolejil loni 22. října večer mezi zastávkami Ostrava-Svinov a Ostrava-Vítkovice. Nehoda se stala na odlehlém a nepřístupném místě. Hasiči se k místu dostávali pěšky víc než hodinu. Sanitky se tam nedostaly vůbec. Záchranáři zraněné v noci převzali ve stanici Ostrava-Svinov, kam je dopravil zvláštní vlak. Celkem se zranilo šest cestujících a strojvedoucí.

Souprava těsně před havárií projela návěstidlem, které zakazovalo její další jízdu. Trať v tu chvíli byla připravena pro vlak jedoucí v opačném směru. Souprava měla stát. Když ale projela, výhybka ji navedla na slepou kolej, aby se nesrazila s protijedoucím vlakem. Vlak ale pravděpodobně jel vysokou rychlostí, protože prorazil zarážedla na konci slepé koleje a zastavil se až o stromy na okraji nedalekého lesa.