PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU
S ženami to Eda uměl,
co dokázal, každý čuměl.
Sedmilhář on ale byl,
o prachy je připravil.

Pokud se dá o někom říct, že je lamač ženských srdcí, tak je to určitě Eda.

Nutno předeslat, že není žádný krasavec, ale má charisma a umí naslouchat. Bohužel je také podvodník a sedmilhář, což z něj činí „zbraň hromadného ničení“. Obelstít dokáže nejen něžné pohlaví, ale také novináře a jiné důvěřivce.

Před necelými deseti roky byl odsouzen k pěti letům vězení. Podvedl více než deset lidí, převážně žen. S některými navázal blízký vztah. Připravil je přibližně o dva a půl milionu korun.

Mezi jeho oběťmi byla i psycholožka nebo zkušená podnikatelka, jež uvěřila jeho slibům o lásce a dovolené u moře. Jak se ženy později shodly, Eda byl až neskutečně empatický. A ony mu vyprávěly o svých problémech, čehož dokázal využít.

Edu čekal soudní proces, ve kterém se proti své vůli stal krátkodobou mediální hvězdou.

Po propuštění na svobodu prosil novináře, aby jeho příběh vymazali z internetu. Prý se polepšil a chce začít nový život. K tomu však potřebuje dobrou práci. Několikrát se mu údajně stalo, že si ho zaměstnavatelé přes internet proklepli a nevzali ho. „Prosím o druhou šanci,“ žadonil. A částečně uspěl.

Některé články z webu opravdu zmizely. Jak se ukázalo, byla to pouze další mistrovsky rozehraná hra. Eda se totiž nepolepšil. Jeho jméno se objevilo v novém podvodnickém případu, kterým se v těchto dnech začal zabývat Okresní soud v Ostravě.

Muž o stovky tisíc připravil jednu ženu, dalším lidem slíbil, že jim pomůže s vyřizováním automobilových i dalších záležitostí. Peníze vybral, nic ale nesplnil. Hrozí mu dalších několik let žaláře.