Kunc se k činu přiznal. Prohlásil, že si pamatuje pouze na začátek útoku. Co bylo dál, prý neví. Okolí začal vnímat až ve chvíli, kdy stál nad bezvládným tělem ležícím na podlaze. „Předpokládám, že jsem to byl asi já. Měl jsem ruce od krve,“ řekl před soudem Kunc.

Drama se odehrálo v polovině února nedlouho poté, co se Kunc vrátil z procházky se psem. Zamířil do koupelny, kde mu však během sprchování přestala téct voda. Oblékl si kalhoty, za jejichž opaskem měl lovecký nůž, který nosil do lesa.

V přízemí rodinného domu potkal otce. Ten mu podle jeho slov začal vyčítat, že nešetří vodou a elektřinou. „Často říkal, že se moc sprchuji a mám velkou spotřebu vody i elektřiny. Dělával mi naschvály. Někdy vypnul elektřinu na celý den, ve sklepě uzavíral vodu. Říkal taky, že mě vyhodí z domu,“ vzpomínal Kunc, který byl v té době bez práce.

Poslední hádka měla tragickou dohru. „Opět mi vyčítal tu vodu. Zezadu mě pak chytil za krk a stiskl. Otočil jsem se a napadl ho nožem. Dál si to už nepamatuji,“ řekl Kunc. To, že otci zasadil osmnáct ran do hlavy, hrudníku, zad, krku a dalších částí těla, si Kunc nepamatoval.

„Všechno se to stalo tak rychle. Když jsem se probral a viděl otce, tak jsem zpanikařil. První co mě napadlo, bylo schovat tělo,“ dodal Kunc. Mrtvolu odtáhl do sklepa a zaházel uhlím. Další dny a týdny cestoval po různých místech Moravy. Navštívil i příbuzné. O tom, co udělal, ale nikomu neřekl. „Jediný, komu jsem se svěřil, byl můj pes. Lidem nevěřím,“ řekl Kunc.

Později ho zatkla policie.

„Vím, že jsem udělal hodně špatnou věc, kterou jsem neměl dělat,“ vypověděl Kunc, který je žalován za vraždu.

Hrozí mu aždvacet let vězení. Rozsudek by mohl být vynesen v úterý.