PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

S alkoholem já jsem king,
silnice je velký ring.
Na strážníka hned si troufnu,
vybrzdím ho, pak mu fouknu.

Že někdo někoho vybrzdí? Špatný, ale bohužel častý motoristický prohřešek.

Že někdo usedne opilý za volant? Ještě větší zhovadilost, ale opět poměrně rozšířený přestupek.

Že někdo nemá rád ochránce zákona a je schopen se s nimi pustit do křížku? Ani zde nejde o nic výjimečného.

Pokud se to ale spojí v jedno, vznikne pořádná mela.

Jako letos o prázdninách v Ostravě, kde opilý řidič začal vybržďovat označené dodávkové vozidlo městské policie a ještě si „vyskakoval“ na osádku tvořenou devíti strážníky. Ti dlouho nemohli uvěřit tomu, co zažili.

K události, o které se bude ještě dlouho mluvit, došlo při jejich odpoledním návratu z akce – bezpečnostního opatření. V Moravské Ostravě je začal vybržďovat řidič automobilu. Strážník za volantem musel prudce šlápnout na brzdu a zastavit, aby zabránil dopravní nehodě. Ani to však pirátovi nestačilo a prudké brždění před strážníky po chvíli zopakoval. Připojil i hanlivé gesto. Zda šlo o klasický zvednutý prostředníček, nebo něco jiného, není jasné.

A to už ochráncům zákona došla trpělivost. Hříšníka zastavili, aby si to s ním vyříkali. Záhy jim ale bylo jasné, že to nebude nic jednoduchého. Muž jen obtížně artikuloval, vrávoravá chůze svědčila o tom, že není zcela střízlivý.

To záhy potvrdila orientační dechová zkouška, která ukázala hodnotu 1,5 promile alkoholu. Muž své chování nevysvětlil a ještě se tvářil, že vlastně nic neudělal. Chvilkami se dokonce zdálo, že strážníky vyzve na „férovku“. Další šetření vede státní policie.

Ilustrační foto.
Pat a Mat by asi koukali, jaká konkurence jim u nás vyrostla