Pobyt za mřížemi si zcela zbytečně prodloužil čtyřiapadesátiletý trestanec, který se pokusil uplatit lékaře ve Vazební věznici v Ostravě.

Okresní soud v Ostravě jej v těchto dnech uznal vinným z podplácení a vyměřil mu sedmnáct měsíců žaláře.

Vězeň se podle žalobce snažil dosáhnout přerušení trestu ze zdravotních důvodů. Stav odsouzeného sice nebyl zcela ideální, na opuštění věznice to ale rozhodně nestačilo. Lékaři prý zaslal nejméně čtyři dopisy, ve kterých mu nabídl 100 tisíc korun jako sponzorský dar pro jeho ordinaci, pokud to u příslušné komise a ředitele káznice zajistí.

Později mu svou nabídku podle žalobce osobně zopakoval. Tvrdil, že se chce nechat operovat v civilním zdravotnickém zařízení, což ale bez přerušení trestu není možné. Lékař něco takového odmítl a odkázal jej na pomoc advokáta. Poté vězně nechal odvést.

Při následném vyšetřování trestanec jakoukoliv snahu o podplácení odmítl. Tvrdil, že nedisponuje žádnou hotovostí, má toliko lesy za přibližně deset milionů korun. Vše označil za pomstu lékaře, na kterého dříve podal trestní oznámení, a to kvůli nedostatečnému podávání utišujících léků.

Muž před zahájením stíhání přiznal, že dopisy osobně napsal. Po sdělení obvinění ale prohlásil, že o nich nic neví a nikdy je nepodepsal. Expert z oboru písmoznalectví však potvrdil, že písmo i podpis patří odsouzenému. Verdikt je pravomocný a není proti němu odvolání.

Muž má za sebou bohatou trestní minulost v podobě třinácti odsouzení, další stíhání jsou proti němu vedena.