Číslo zdaleka není konečné. „Prostřednictvím internetových portálů nabízeli na prodej výpočetní techniku, mobilní telefony a herní konzole za nejrůznější ceny. Od zájemců o toto zboží si nechávali platby zasílat předem na účty, ale zboží nedodávali," uvedla na webových stránkách přerovské policie Irena Urbánková. Kriminalisté muže zadrželi v minulých dnech u vytipovaného bankomatu ve chvíli, kdy z účtu vybírali peníze. Za podvod bratrům hrozí až osm let vězení.

Na případu přerovští policisté pracovali od března. První z poškozených byli totiž z Přerovska. Počet podvedených ani škoda podle policistů není konečná. „Na případu paralelně pracovali i kolegové z Ostravy. Případ by se tak mohl rozrůst ještě o dalších 160 poškozených a o škodu ve výši 750 tisíc korun," řekl vedoucí přerovské hospodářské kriminální policie Martin Bosák.

Pachatel peníze vybíral z bankomatů na různých místech a při výběru se maskoval. „Jeden z bankomatů v okrese Vsetín jsme si vytipovali a zadrželi jsme u něj tři muže, kteří se o výběr pokusili," doplnil Bosák.

Bratři ve věku 21, 23 a 24 let měli podle policistů přesně rozděleny úkoly a pracovali jako organizovaná skupina. Na internetu používali na 250 telefonních čísel a řadu e-mailových adres. Účty, na které lidé posílali peníze, rušili a zakládali nové.

Policisté u mužů provedli domovní prohlídky a zajistili počítače. U mužů se podařilo zajistit 300 tisíc korun na jejich účtech. Soud je poslal do vazby.