Týkat se má údajných daňových zločinů ve výši 360 milionů korun, které souvisejí s reklamní činností. Zadrženo a obviněno bylo podle informací Deníku třiadvacet osob, vyšetřování dále pokračuje. Podle České televize případ souvisí s podezřením na krácení daně v kauze Martina Dědice a reklamní firmy Propag-storm.

Vyšetřování dozoruje státní zástupce Vít Koupil. Ten je zároveň žalobcem v právě souzené kauze Dědic a spol. O zátahu Národní centrály proti organizovanému zločinu detailněji hovořit nechtěl, uvedl jen, že Dědic mezi obviněnými není.

Přečtěte si také: Kauza lobbisty Dědice táhne jako Kramný

„V současné době Vrchní státní zastupitelství v Olomouci, pobočka Ostrava, dozoruje věc, ve které probíhá realizace Národní centrály proti organizovanému zločinu. V dané věci došlo k obvinění třiadvaceti osob. Řada osob je v režimu zadržení. Škoda přesahuje 360 milionu korun. S ohledem na to, že v tuto chvíli ještě nadále probíhají na území České republiky důležité úkony trestního řízení, tak tuto věc nebudu blíže komentovat. Většina osob je obviněna pro zvlášť závažný zločin zkrácení daně, poplatku a podobné platby a dále z účasti na organizované zločinecké skupině," uvedl Koupil.

K možnému propojení s právě projednávanou kauzou Dědic a spol., se Koupil nevyjádřil. „Nebudu to teďka komentovat," uvedl.