K odhalení a dopadení Pavla Š. pomohla náhoda. Policejní hlídka si všimla vozidla s tříčlennou osádkou. Jeden ze spolujezdců nebyl připoutaný. „Všimli jsme si vozidla, ve kterém spolujezdkyně sedící vzadu nebyla připoutána bezpečnostním pásem. Rozhodli jsme se vozidlo zastavit,“ uvedl jeden z policistů.

Řidič i Pavel Š. se ochránce zákona snažili zmást falešnou identitou. První kvůli drogám v autě, druhý kvůli skrývání se. Jejich pravou totožnost se ale záhy podařilo zjistit. Když Pavel Š. pochopil, že jeho pobyt na svobodě skončil a čeká ho převoz do vězení, odhodlal se k zoufalému kroku. „Buďte normální, pokud mě necháte jít za mou rodinu, tak vám dám deset tisíc korun,“ slíbil policistům. Po chvíli částku zvýšil. „Tak vám dám sto tisíc korun,“ doplnil.

LÍTOST

K činu se přiznal a projevil lítost. „Byl to pro mě hodně stresující zážitek. Jediné, na co jsem tehdy myslel, bylo to, abych se mohl rozloučit s rodinou. Mrzí mě to,“ prohlásil.

Pavla Š. usvědčovala i výpověď policistů a paradoxně i známého, který auto řídil. „Slyšel jsem, jak jeden policista říká: Ty vole, on mi nabídl úplatek!“ prohlásil řidič.

Obhájce Pavla Š. v závěrečné řeči zdůraznil, že jeho klient v dané době neměl k dispozici uvedenou částku, kterou nabídl policistům. „Z jeho strany se jednalo o nerealizovatelnou nabídku učiněnou ve stresu a bez rozmyslu ve snaze shledat se před nástupem do výkonu trestu se svojí rodinou,“ prohlásil advokát.

Sedmnáctiměsíční verdikt je pravomocný. Obžalovaný i státní zástupkyně se na místě vzdali práva na odvolání.