V červenci loňského roku v rodinném domě v Pržně zavraždil svou manželku (32 let), matku čtyř dětí. Mrtvolu uložil do postele, kde ji nechal čtyři dny. Během té doby i s dětmi v domě normálně žil. Tělo později odtáhl do přízemí. Poté utekl do Čech, kde jej v první polovině srpna zadržela policie.

Gola sice dosáhl nižšího trestu, spokojený však může být jen částečně. V rámci svého odvolání proti třicetiletému verdiktu Krajského soudu v Ostravě totiž požadoval ještě mírnější trest. Poukazoval na to, že nešlo o zvlášť surovou ale „pouze" o obyčejnou vraždu se sazbou od deseti do osmnácti let. Výjimečný trest je podle něj neadekvátní. To ale Vrchní soud odmítl.

„Do jisté míry jsme obžalovanému přisvědčili v tom, že třicetiletý trest je nepřiměřeně přísný, ovšem nikoliv v tom směru, že není na místě ukládat výjimečný trest. Veškeré podmínky pro uložení výjimečného trestu, tedy v rozmezí od dvaceti do třiceti let, byly splněny. Na straně druhé trest na samé horní hranici je podle našeho názoru nepřiměřeně přísný. S ohledem na okolnosti případu je na místě ukládat mírnější ale stále výjimečný trest, a to ve výši dvaadvacet let do nejpřísnější věznice," řekl mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Petr Angyalossy.

K hrůznému činu došlo v červenci loňského roku v rodinném domě v Pržně. Gola ženu urážel a křičel na ni. Ve strachu proto i s dětmi utekla k sousedům. Když se později vrátila, Gola ji surově napadl.

V návalu vzteku ji srazil k zemi, mlátil jí hlavou o zem, kopal do ní a také na ni naskakoval. Podle žaloby vzal do rukou i nezjištěný předmět, kterým ji několikrát udeřil. Výsledkem byla velmi vážná vnitřní zranění, mimo jiné zhmoždění mozku a roztržení jater, na následky kterých žena po několika hodinách zemřela.

Podle soudu šlo o klasický případ týrání, ve kterém nechybělo ponižování, bití a vyhrožování. Žena však nikomu nic neřekla. Tvrdila, že se zranila při různých pádech, v jednom případě, který začala vyšetřovat policie, využila svého práva a nedala souhlas k trestnímu stíhání svého muže. Týrání trvalo nejméně od února 2009. Gola býval po vypití alkoholu velmi agresivní a vztek si vybíjel na manželce.

Gola se k činu přiznal, projevil i určitou lítost. Část viny se ale snažil svalit na manželku, která podle něj často pila alkohol a toulala se. „Toho, co se stalo, moc lituji. Je mi to líto. V žádném případě jsem ji nechtěl zabít," řekl Gola, který rodinné soužití označil za vcelku normální. Žena měla z prvního manželství dvě děti, v novém vztahu se jim narodila dvojčata. „O všechny jsem se staral jako o vlastní," snažil se přesvědčit soud Gola, který manželku líčit jako člověka holdujícího alkoholu. „Měla takové chvilky. Někdy několik dnů nebyla doma," tvrdil Gola s tím, že kvůli tomu manželku několikrát „vyfackoval". Prý tomu bylo i osudného dne. Později ale přiznal, že nešlo jen o facky. „Srazil jsem ji k zemi. Chytil jsem ji za vlasy a mlátil jí hlavou o podlahu. Myslím, že jsem do ní i kopal. Je možné, že jsem na ni i dupnul," vypověděl Gola. Podle jeho verze se ale později vzájemně omluvili a šli spát. Druhý den si žena ztěžovala na bolesti břicha, přivolání pomoci ale odmítla. Prý normálně chystala jídlo a starala se o děti. „Že zemřela, jsem zjistil až v noci. Snažil jsem se ji oživit, dával jsem jí umělé dýchání a masáž srdce. Nepomohlo to. Nemohl jsem tomu uvěřit, byl jsem v šoku," řekl Gola. Soud této verzi neuvěřil. Proti rozsudku vrchního soudu již není odvolání.