O život jej podle obžaloby připravil počátkem dubna letošního roku v ubytovně ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Na chodbě jej údajně udeřil plnou pivní lahví do hlavy. Následovaly rány pěstmi, po kterých protivník upadl. Přitom se nešťastně uhodil hlavou o zeď. Utrpěl vážná poranění, kterým nad ránem podlehl.

„Bezprostřední příčinou smrti byl úrazový otok mozku při krvácení pod tvrdou plenu mozkovou,“ uvedla státní zástupkyně Brigita Bilíková.

Tragédii předcházelo popíjení alkoholu a následná rozepře, kterou zřejmě vyprovokovala pozdější oběť. Dronyka se po konfliktu zamkl ve svém pokoji, do kterého se jeho čtyřiačtyřicetiletý krajan snažil dostat. Dveře však pokusům o vylomení odolaly. Dronyka poté vyběhl z místnosti a na druhého Ukrajince nečekaně zaútočil.

„K činu došlo v době, kdy již útok ze strany poškozeného ustal,“ řekla Bilíková s tím, že se rozhodně nejednalo o nutnou obranu.

Vše navíc nemuselo mít tragickou dohru. Kdyby zraněnému Ukrajinci, který upadl do bezvědomí, někdo poskytl první pomoc a přivolal lékaře, mohl žít. „Je pravděpodobné, že by přežil,“ potvrdila Bilíková. Těžce zraněného muže však spolubydlící po bitce odtáhli do pokoje, kde později zemřel.

Dronyka se ke všemu přiznal a prohlásil, že svého činu lituje. Hlavní líčení je plánováno do konce týdne. Zda padne rozsudek, není zatím jasné.

Dronyka je obžalován z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti. V případě uznání viny mu hrozí osm až šestnáct let vězení.