PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Zloděj okrad zloděje!!!
Svět je divný, kam spěje?
To se přece nedělá,
je to straka zbabělá.

Hodně kuriózní případ zaznamenali policisté v obci u Ostravy. „Hrdinou“ je muž pokřiveného charakteru z Ostravy, který se nechal okrást jiným zlodějem. A jak se taková věc může přihodit?

Vše začalo ve chvíli, kdy sedmnáctiletý jinoch v brzkých ranních hodinách ztratil před barem svůj mobilní telefon v hodnotě šestnácti tisíc korun. Přístroj po chvíli zahlédl padesátiletý muž z Ostravy, který přílišnou poctivostí neoplývá. Místo toho, aby mobil odevzdal policistům nebo strážníkům na nejbližší služebně, případně jej odnesl na oddělení nálezů a ztrát městského úřadu, nenápadně ho schoval pod zadní kolo osobního automobilu stojícího na nedalekém parkovišti. Vrátit se pro něj chtěl později s tím, že ho prodá a bude mít na pivo.

Jaké však bylo jeho překvapení, když po několika desítkách minut přišel k autu a… mobil nikde. Jak se ukázalo, v mezidobí se u vozidla objevil čtyřiačtyřicetiletý místní občan, který telefon našel a nechal si ho.

Oba výtečníky se podařilo vypátrat díky znalosti policistů a také kamerovému systému. Policie případy šetří jako trestné činy zatajení věci a krádež.

Případy, kdy zloděj okrade zloděje, jsou výjimečné, ale občas k nim dochází. Jako před časem v Ostravě. Muž přijel na kradeném kole k domu. Bicykl si schoval do křoví a jal se rabovat sklepní kóje. Když se s lupem vrátil, s hrůzou zjistil, že kolo je fuč. Někdo mu ho ukradl.