Během pondělního večera se nožem pokusil připravit o život svou šestatřicetiletou přítelkyni na balkoně bytu jednoho z heraltických paneláků. Následně ho obrátil proti sobě a sám se zranil. Drama jak vystřižené z akčního filmu sledovala spousta přihlížejících. Netrvalo dlouho a do blízkosti ulice Zahradní přijela policejní auta a záchranáři.

Dotčená část Velkých Heraltic, které se nachází poblíž hranice opavského a bruntálského okresu, byla jako na manévrech. Muž se později se svou obětí zabarikádoval v bytě a situace si vyžádala zákrok zásahové jednotky, která vnikla dovnitř, oba zraněné partnery zajistila a následně předala do péče lékařů.

„Vrchní komisař prvního oddělení moravskoslezské policie obvinil pětapadesátiletého muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného ve stádiu pokusu, zločinu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a přečinu výtržnictví,“ uvedl Richard Palát z oddělení tisku a prevence kanceláře krajského policejního ředitelství.

Dnes dopoledne se v případě pachatele rozhodovalo o vazbě. Jeho transport ze Slezské nemocnice k Okresnímu soudu v Opavě byl ovšem zamítnut lékařem. Soudce, krajský státní zástupce a obhájce se tak u dotyčného společně sešli v nemocnici v rámci takzvaného vazebního zasedání.

„Dostal otázky týkající se útoku. Argumentoval však s tím, že si z večera vůbec nic nepamatuje a nemůže k tomu nic říct. Zároveň přiznal, že má značné problémy s alkoholem,“ komentoval místopředseda opavského soudu Jaroslav Khul a ještě dodal:

„Byl vzat do vazby, jelikož panovala obava z toho, že by se pokusil o útěk anebo by se skrýval. Navíc se se jedná o alkoholika, který má problémy s agresivitou, proto hrozilo i to, že by svůj čin mohl opakovat. Vzhledem ke zdravotnímu stavu ovšem musel být převezen do vazební věznice v Praze na Pankráci, která disponuje vězeňskou nemocnicí.“

Deník už včera komunikoval s některými svědky události. Dle jednoho z nich, jenž si přál zůstat v anonymitě, byly potyčky mezi oběma partnery běžnou záležitostí. A prý nemělo zůstávat pouze u verbálních útoků.

„Že k něčemu takovému dojde, se zrovna v jejich případě nedivím. Měli mezi sebou napjatý vztah, v němž docházelo údajně i k fyzickým roztržkám. Byla to u nich zkrátka taková „Itálie“. Oba navíc holdovali alkoholu,“ poznamenal náš zdroj.

Podle dalších informací Deníku se jablkem sváru mezi oběma účastníky incidentu stal neuhrazený dluh za drogy vůči napadené ženě.