Policisté na místě prokázali nejen rychlost a chladnou hlavu, ale také odvahu a schopnost okamžitě reagovat. K události došlo v úterý 9. března krátce po 21 hodině. "Na linku 158 přijal operační důstojník oznámení o fyzickém napadení dvou žen v Ostravě – Michálkovicích. Na místo byly vyslány ihned policejní hlídky," uvedla mluvčí policie Eva Michalíková.

Při příjezdu jedna z hlídek viděla na zemi ženu (r. 1983), která byla zraněna. Druhá žena (r. 2003), dcera zraněné, mužům zákona sdělila, že je měl napadnout matčin přítel a následně doplnila, že utekl do podkrovního bytu činžovního domu.

"V tom se otevřelo okno daného bytu, muž začal na policisty vulgárně pokřikovat a vyhrožovat sebepoškozením a zabitím ostatních. Aby umocnil své výhružky, vyhodil kuchyňský nůž z okna. Ten dopadl na zem poblíž služebního vozidla a naštěstí nikoho nezranil. Muži zákona se za podezřelým vydali do domu, kde už na chodbě byl cítit silný zápach plynu," pokračuje dále v líčení dramatu policejní mluvčí.

Beranidlo v akci

Podezřelý muž neotvíral, nereagoval na opakované zákonné výzvy a tak museli policisté vniknout do bytu násilím.

"Za použití beranidla vyrazili dveře a začali takticky prohledávat místnosti. Při vstupu do bytu cítili ještě silnější zápach plynu. Svým bezprostředním jednáním zakročili proti muži, který přeřezal pancéřovou pogumovanou hadici přívodu plynu k plynovému sporáku. Tuto následně před zakročujícími policisty zapálil, čímž mohlo dojít k výbuchu plynu, újmě na zdraví osob a škodě na majetku," řekla dále mluvčí policie.

Policisté muže zadrželi, uzavřeli přívod plynu a z domu následně evakuovali deset lidí. Nikdo naštěstí neutrpěl žádné zranění. Podezřelému byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem přes dvě promile alkoholu v dechu. Na místo byla vyžádaná součinnost zdravotníků i hasičů.

"Kriminalisté převzali podezřelého muže, se kterým byly provedeny procesní úkony. Komisař 2. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství Ostrava zahájil trestní stíhání a obvinil muže (r. 1985) pro podezření ze spáchání zločinu obecného ohrožení. Dále byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. V případě prokázání viny hrozí obviněnému trest odnětí svobody od tří do osmi let," dodala mluvčí policie.