Na místo vyrazili policisté, povolán byl i psovod se psem a kriminalistický technik.

„Prověřujeme okolnosti loupeže. Pátráme po pachateli. Zjišťujeme veškeré informace ke spáchání skutku i pachateli,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná s tím, že další podrobnosti nelze v této chvíli zveřejnit.

Přepadení pobočky České pošty na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě, 23. května 2019.Policisté prostor kolem pošty uzavřeli, začali s prohledáváním okolí a výslechem svědků, mimo jiné zaměstnankyň pošty.

Pachatel byl ve věku 40 až 45 let, vysoký 185 až 190 centimetrů, hubené postavy. Na sobě měl tmavě modré rifle a tmavou bundu s nápisem na zádech. Nesl si igelitovou tašku modré barvy s nápisem Sportisimo.

Loupeží na poštách v posledních letech ubylo. Pobočky jsou lépe zabezpečeny a hotovost, které se násilníci zmocní, se většinou pohybuje pouze v řádech tisíců korun. Někdy utečou i s prázdnou, jako v ostravském případě. I přesto jim za takový čin hrozí až deset let vězení, pokud dojde ke vážnému zranění nebo posttraumatické stresové poruše, sazba se zvyšuje až na dvanáct let.

Tento měsíc došlo v Ostravě i ke dvěma dalším loupežným přepadením, a to drogérie a prodejny s oblečením. Zda případy spolu souvisejí, není jasné.