„Prodával jsem tři roky starou manželskou postel. Šlo o kvalitní český výrobek z dřevěného masivu, co byl pořád v záruce od výrobce. Původní cena se pohybovala okolo sedmadvaceti tisíc korun,“ tvrdil Martin Kubala ze sedmého porubského obvodu s tím, že důvodem byla touha manželky po spánku na zdravotní matraci.

Se zájemcem se Kubala domluvil na deseti tisících, vyinkasoval je a pomohl mu postel dostat do přízemí. „Jeden díl vážil i s úložným prostorem a napevno přidělanou matrací přes šedesát kilo. Složitě jsme je dostávali do výtahu,“ popisoval a upozornil, že vše pečlivě zabalil proti poškození do černé stahovací fólie a oblepil páskou.

Jeden díl kupec naložil a odvezl, zatímco druhý zůstal v paneláku číslo 1674/19 na náměstí Václava Vacka u schránek.

JE TO UBOHOST

Cesta do Orlové a zpět mu trvala něco přes hodinu. Pak si přijel pro zbytek a do domovního telefonu na mne křičel, že druhou část nenašel,“ pokračoval Kubala.

Ten také za chybějící díl vyplatil zpět pět tisíc.

Dům byl podle něj uzamčený (přístup mají jen nájemníci), uvnitř i venku nahrávaly bezpečnostní kamery. „Přesto si někdo dovolil tu válendu ukrást. Je to ubohost, musel to být nějaký chudák, co má hluboko do kapsy, a prostě se mu hodila domů,“ prohlásil Kubala, domnívající se, že postel nebyla vynesena, ale zůstala v paneláku.

Zloději - není vyloučeno, že jeho nejbližší sousedé - byli nejméně dva. Pravděpodobnost, že by si zabalenou válendu někdo spletl s kusem určeným k vyhození, Kubala považoval sice za reálnou, leč mizivou. „Poškozen jsem já i kupec. Ale s odstupem času to vidím jako směšné,“ doplnil ke krádeži ze sobotního podvečera 6. ledna.

Dvanáctipatrový dům, kde se v čase od 16 do 17.20 hodin stala, patří společnosti Residomo. Jeho tisková mluvčí Kateřina Piechowicz označila případ za vskutku kuriózní. „Vyšetřuje ho policie a požádala nás o dodání záznamu z kamerového systému. Pochopitelně vyhovíme a poskytneme veškerou součinnost k jeho objasnění,“ zdůraznila.

ZLODĚJSKÁ KURIOZITA

Tisková mluvčí policistů Gabriela Holčáková informovala, že její kolegové po oznámení „protiprávního jednání majetkového charakteru“ na místě učinili prvotní úkony a pokračují v pátrání po podezřelém či podezřelých. A zmizení postele se zařadilo k takovým zlodějským kuriozitám jako krádež včelína, krmelce, rovnátek, telete, králíků…