Žháři kontejnerů opět útočí. Během uplynulého víkendu a v pondělí v noci došlo k dalším případům ničení plastových nádob na odpad. Pachatel napáchal škodu za téměř padesát tisíc korun.

„K prvním skutkům došlo v noci z 10. na 11. srpna. Doposud neznámý pachatel zapálil po třiadvacáté hodině v ulici E. Rošického v Ostravě-Svinově dva kontejnery na papír a plast. Další kontejnery byly stejným způsobem zničeny v Porubě v ulici Francouzské a na Nábřeží SPB. Krátce po půlnoci pak vzplála poslední nádoba v ulici Čs. exilu," popsal události poručík Petr Svoboda. Škoda byla vyčíslena na 28 800 korun.

Stále tentýž?

V druhém případě řádil žhář v pondělí po třetí hodině ranní. „Na ulici Francouzská a na Alšově náměstí zapálil pachatel celkem čtyři kontejnery. Způsobil tak škodu ve výši 19 200 korun," uvedl Svoboda.

Podle něj není vyloučeno, že všechny skutky má na svědomí jeden pachatel. Tomu za poškození cizí věci hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Žhářské útoky na plastové kontejnery se nedějí v Ostravě poprvé.

Deník o nich informoval na konci července a také letos v květnu, kdy došlo v Porubě k několika požárům. Oheň šířící se z hořících kontejnerů tehdy zapálil i zaparkovaná auta stojící poblíž a poškodil fasády domů. Škody byly vyčísleny na několik tisíc korun.

Vladimíra Karasová, mluvčí společnosti OZO zajištující svoz odpadů, v květnu uvedla, že případů ničení kontejnerů je letos mnohem více než v loňském roce. „Pachatele se bohužel nedaří odhalit. Většina těchto případů končí verdiktem pachatel neznámý," řekla mluvčí.

Policisté proto žádají občany, kteří by mohli k srpnovým případům podat jakékoliv informace, aby neprodleně zavolali na bezplatnou linku 158 nebo na telefonní číslo 974 727 501, případně kontaktovali jakékoliv oddělení Policie České republiky.

JANA LICHÁ

Související články: Další žhářský útok: noční ulice osvítily plameny z kontejnerů

Žhář zapaluje kontejnery, plameny ničí také vozidla a fasády budov