„Jednalo se o jeden z největších případů posledních let, a to nejen v Moravskoslezském kraji,“ uvedl náměstek moravskoslezského policejního ředitele Radim Wita s tím, že kriminalisté na případu pracovali dva roky.

Podle Wity se jednalo o organizovanou skupinu, která znala policejní metody a postupy. „Pachatelé velmi dobře konspirovali,“ dodal Wita.

Zásahová jednotka v jeden čas vtrhla do sedmi objektů a zadržela sedm osob ve věku od 26 do 41 let. Všichni zatčení skončili ve vazbě, pěti z nich hrozí až osmnáct let vězení.

Policisté zabavili šest osobních a jedno nákladní vozidlo, výkopový bagr, dva rodinné domy včetně přilehlých pozemků a vlastnický podíl k bytu. „Současně jsme zajistili finanční prostředky na sedmnácti účtech v celkové výši dva a půl milionů korun a půl milionu korun v hotovosti,“ řekl Wita.

Chemické látky potřebné k výrobě pervitinu skupina nakupovala v České republice, léky sháněla převážně v Polsku.

Drogy končily nejen u nás, ale směřovaly i do zahraničí. Pervitin skupina vařila na Ostravsku a Karvinsku „Trestná činnost byla vysoce sofistikovaná. Konspirovali takovým způsobem, abychom je navzájem nemohli propojit,“ doplnil Wita.

Pervitin však nebyl jedinou aktivitou gangu. Skupina také pěstovala konopí a vyrobila nejméně dvacet kilogramů marihuany. Policisté objevili několik pěstíren na Bruntálsku.