Nejprve se policisté zabývali vozem BMW zaparkovaným v Moravské Ostravě, které 11. srpna zatím neznámý pachatel poškodil lahví od nápoje na dveřích a způsobil škodu za 40 tisíc korun. Druhým poničeným vozem byl vůz značky Škoda stojící v Nové Bělé.

Neznámý pachatel řádil v méně určitém čase od 11. srpna do podvečera 13. srpna a na laku vozidla způsobil několik různě dlouhých rýh. Kromě toho také poškrábal světlomety a rozbil dveřní okénko. Tato škoda se vyšplhala na 43 tisíc korun.

„V obou případech ostravští policisté zahájili úkony trestního řízení s podezřením na přečin poškození cizí věci. Pachatelům hrozí případě dopadení trest odnětí svobody až na jeden rok,“ uvedl policejní komisař Richard Palát.

Třetí případ se od prvních dvou poněkud liší. Vozu značky Škoda zaparkovanému v Ostravě-Zábřehu pachatel sice také rozbil okno zavazadlového prostoru, ale to proto, aby z něj v brzkých ranních hodinách 12. srpna ukradl patnáct kusů značkového ručního nářadí a příslušenství v hodnotě 98 tisíc korun. „Když k tomu připočteme škodu poškozením vyčíslenou na 10 tisíc korun, hrozí pachateli skutku trest odnětí svobody až na pět let,“ okomentoval Richard Palát tento případ.

Ilustrační foto.
Žena usnula v tramvaji. Přišla o hotovost i platební kartu