Během ní zaklepal na střešní okno bytu a po vpuštění dovnitř se schoval ve skříni. Policisté jej však vypátrali. Následovalo obvinění a uvalení vazby. Dotyčnému hrozí až deset let vězení.

„Je podezřelý, že v posledních třech měsících roku 2017 opakovaně poskytoval za úplatu pervitin dalším osobám. Dále je podezřelý, že přechovával provizorní laboratorní techniku a chemikálie k výrobě pervitinu. Psychotropní látku měl opakovaně vyrábět také od února do dubna roku 2018,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná s tím, že letos v květnu při vaření další várky pervitinu došlo k požáru, po kterém muž utekl.

„Požár zprvu hasili policisté, následně hasiči. Díky hasebnímu zásahu nedošlo k rozšíření požáru na další bytové jednotky, a tím k ohrožení dalších nejméně 32 osob, které se v době požáru nacházely v bytech,“ doplnila mluvčí.

V rukou policie v těchto dnech skončil i manželský pár z Ostravy (40, 46 let). Muž se ženou od loňského července do letošního léta společně vyráběli pervitin. Ve vězení by mohli strávit až deset let. Soud je poslal do vazby.