Seznámila se s ním na církevních poutích ve Španělsku a Portugalsku. Pod různými záminkami z něj poté vylákala peníze. Nyní se jejím případem začal zabývat Okresní soud v Ostravě. Hrozí jí až osm let vězení.

Žena se na muže obrátila s naléhavou prosbou o finanční výpomoc. Jelikož ji znal jako hluboce věřící katoličku, ani ve snu jej nenapadlo, co na něho chystá.

Když mu navíc řekla, že v minulosti půjčovala peníze chudým lidem, nezaváhal ani na okamžik. Zejména poté, co se mu svěřila, že hotovost potřebuje na operaci srdce a hlavy. Následně přidala historku o smrti svého otce a nutnosti úhrady nákladů za jeho pohřeb. Stále jí věřil. Peníze posílal poštovními poukázkami nebo převodem ze svého účtu.

Žena přicházela s dalšími smutnými příběhy. Tvrdila například, že se doma stará o těžce nemocného manžela, jehož půjčky musí splácet. Jindy jí prý nevyšly peníze na zaplacení zdravotního a sociálního pojištění. Když vyčerpal své celoživotní úspory, vzal si půjčky u bank, oslovil i své známé.

Žena na něj stále apelovala, že je vlastně jediný, kdo jí dokáže pomoci. Postupně ale v muži sílilo podezření, že něco není v pořádku. Když se na něj obrátila s prosbou o peníze, které měly odvrátit hrozící exekuci bytu a vystěhování na ulici, rozhodl se její informace ověřit. Zavolal na hejtmanství Karlovarského kraje, kde dotyčná žila. Zde se dozvěděl, že jeho známé žádné vystěhování nehrozí. V tom okamžiku pochopil, že se stal obětí podvodu. Vzápětí kontaktoval policii.

Žena trpí psychickými problémy. Z vylákaných peněz, jejichž hodnotu prý jen obtížně určovala, téměř nic neměla. Údajně se obklopila. nesprávnými lidmi, kterým se snažila pomoci.

Hlavní líčení bylo v pondělí odročeno. K soudu kvůli dopravním komplikacím nedorazil předvolaný znalec. K hlavnímu líčení nepřišla ani obžalovaná, která požádala o jednání v nepřítomnosti.