Událost byla hlášena kolem 16. hodiny. Deník sledoval zásah už od doby oznámení záchranným složkám a policii.

K místu vyjel lékař v posádce tzv. setkávacího systému rendez-vous a navíc i zdravotnická záchranná služba. V místě poblíž prodejny Lidl policie zajistila místo pro přistání vrtulníku. Pilot se strojem dosedl přímo na rušnou silnici, která je výpadovkou na Frýdlant nad Ostravicí. Silnice byla nejbližším vhodným místem pro přistání poblíž Mateřské školy Josefa Myslivečka. Právě na palubu záchranářského vrtulníku byla o několik minut později naložena zraněná žena.

"Záchranáři ošetřovali sedmatřicetiletou ženu s mnohočetnými poraněními bodnořezného charakteru na více částech těla. Postižená byla ve vážném stavu, ale při vědomí a komunikovala. Týmy ZZS jí zajistily poskytnutí přednemocniční neodkladné péče a po provedeném ošetření pacientku transportovaly do zdravotnického zařízení. O přepravu se postarala posádka leteckých záchranářů, která ženu předala na urgentním příjmu ostravské Fakultní nemocnice," potvrdil redakci mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

"Muže policie zadržela, v současnosti je v cele předběžného zadržení. Útok se v žádném případě netýkal dětí," informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Pokus vraždy

„Na případu pracujeme, více ukážou předběžné výslechy. Muž na ženu zaútočil nožem a způsobil jí vážná zranění. Vyšetřování útoku si převzali kriminalisté Krajského ředitelství Moravskoslezského kraje Ostrava. Zahájili úkony trestního řízení zločinu vraždy, ve stádiu pokusu. Z prvních informací se jednalo o partnerský konflikt, jde o bývalé partnery. Útok byl zaměřen pouze na ženu, která si v inkriminovanou dobu vyzvedávala dítě. K incidentu došlo v odpoledních hodinách, krátce před uzavřením mateřské školy," řekla Viačková. 

Mimo ohrožení života

O pobodanou ženu se starají lékaři a zdravotníci Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. "Pacientka je hospitalizovaná na jednom z našich oddělení a je mimo ohrožení života," řekl v sobotu dopoledne mluvčí nemocnice Tomáš Oborný.

Jaroslav Krkoška z Frýdku-Místku řekl, že na místě zasahovaly desítky policistů, více sanitek i vrtulník záchranářů. Sám také natočil video: