Policie obvinila řidiče osobního automobilu, který vloni v září v Ostravě na vyznačeném přechodu smetl dvě chodkyně. Devětaosmdesátiletá seniorka na místě zemřela, desetiletá dívka utrpěla těžká zranění, jež si vyžádala několikaměsíční léčbu.

Devatenáctiletý motorista se bude zodpovídat z usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Hrozí mu dva až osm let vězení. V sobotu to Deníku sdělila mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Tragédie se odehrála vloni 12. září kolem 14.15 hodin v ulici Opavské v Ostravě-Porubě. Mladík seděl za volantem automobilu značky Fiat. Jak ukázalo vyšetřování, k přechodu se blížil více než stokilometrovou rychlostí. V úseku je přitom možné jet maximálně „padesátkou“.

Před přechodem, který se nacházel bezprostředně za autobusovou zastávkou, zastavila dvě vozidla jedoucí stejným směrem. „Řidič automobilu nezastavil před přechodem, měl přejet do levého pruhu, najel do prostoru pro chodce a srazil dvě chodkyně,“ uvedla Holčáková s tím, že v průběhu vyšetřování byli přibráni znalci.

„K objasnění některých okolností skutku byli přibráni znalci. Mimo jiné bylo konstatováno, že řidič při jízdě úsekem s nejvyšší povolenou rychlostí 50 kilometrů v hodině měl jet nedovolenou rychlostí vyšší než 100 kilometrů v hodině,“ konstatovala mluvčí. Motorista nebyl pod vlivem alkoholu.

Tragická nehoda byla podnětem ke vzniku petice, ve které obyvatelé Poruby žádali o „přijetí opatření vedoucích ke snížení rychlosti motorových vozidel a kvalitní zabezpečení přechodu pro chodce v Opavské ulici u autobusové zastávky dálkových spojů a MHD z důvodu častých kolizí“.

K tématu