Při pátrání se policisté dostali na stopu šestadvacetiletého muže. Ten se k činu přiznal, tvrdil však, že neví, kde se pes nyní nachází. „Přes zprvu nedostatek klíčových informací byli kriminalisté úspěšní a štěně vypátrali, neboť zúročili osobní i místní znalost svého služebního teritoria. V současnosti je štěně zpět u svých majitelů,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná s tím, že ze zloděje se vyklubala „velká ryba“ mající na svědomí zločiny za 330 tisíc korun.

Při vyšetřování policisté zjistili, že se mimo jiné vloupal do bytu, z něhož si odnesl peníze, notebooky, televizor a kolo. Navíc byl tak drzý, že si před odchodem uvařil na sporáku jídlo. Jindy rozbil okno zaparkovaného vozu. Ukradl BIO zeleninu, tři kilogramy bonbonů, různé potraviny a oblečení.

Poškozené vozidlo.

V posledním případu mu pomáhal stejně starý komplic. Vloupali se do autobusu, z něhož vzali přední kameru, navigaci a další věci.

Muž byl již v minulosti odsouzen. Z vězení se naposledy vrátil letos v květnu. O několik týdnů později se znovu vydal na dráhu zločinu. Za trestné činy krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci mu hrozí několikaleté vězení.