Důvodně obviněný muž se měl soustředit především na vloupání do vozidel. Způsob byl téměř stejný. Po rozbití skleněné výplně měl vniknout do vnitřních prostor a z auta odcizit vše, co tam poškození nechali," uvedla mluvčí policie Eva Michalíková s tím, že muž si z aut odnášel například notebooky, mobilní telefony, nářadí v podobě vrtaček či elektro-kladiva, akustickou kytaru i jiné osobní věci.

Podívejte se na video z jednoho místa činu v Ostravě 

Zdroj: PČR

"Auta však nebyly jediným jeho cílem. Recidivista se měl také vloupat do sklepních prostor. Ze sklepů bral především horská kola, ale také hokejové brusle či zimní boty," pokračuje mluvčí policie.

S kriminalisty nespolupracoval

Poslední čin, který mu byl kriminalisty dokázán na konci roku 2020, se stal v centru Ostravy. Vloupat se měl i se svým komplicem do fitcentra, ze kterého si měli odnést mimo jiné notebook, finanční hotovost i horské kolo. Z posledního lupu se však dlouho neradovali. Na místě byli vyrušeni a při útěku ve společných prostorách kolo i notebook nechali.

Kriminalisté na základě vyhodnocených stop, operativní činnosti i jiných poznatků ztotožnili podezřelou osobu, kterou byl jim dobře známý muž z Ostravy. Komisař 1. oddělení obecné kriminality v Ostravě proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu krádež a přečinů poškození cizí věci a porušování domovní svobody.

Dále byl ze strany komisaře podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. Nyní obviněnému hrozí pobyt za mřížemi až na osm let. Celková škoda byla vyčíslena téměř na 700.000,- Kč. Mužům zákona se podařila část odcizených věcí zajistit a vrátit zpět majitelům.

Obviněný muž s kriminalisty nespolupracoval a využil svého zákonného práva k věci nevypovídat.