Po nějaké chvíli, kdy pozoroval své okolí, si stáhl kalhoty pod úroveň kolen a začal onanovat. "Ihned po tomto zjištění vyslal na místo strážník obsluhující kamerový systém nejblíže situovanou hlídku, která na místo dorazila do pár minut," uvedl mluvčí ostravských sterážníků Jindřich Machů. 

Jakmile muž spatřil přicházející členy hlídky, rychle si oblékl kalhoty a v klidu zůstal sedět na lavičce. Při probíhající kontrole totožnosti pak muž strážníkům tvrdil, že na místě pouze sedí, neobnažoval se a už vůbec se neuspokojoval.

Pohoda je známý naturistický kemp s pláží v Ostravě-Antošovicích a na jeho názvu je rozhodně kus pravdy.
Naháči z kraje nedají dopustit na pohodu na Antoškách. A pozor, nesedat s holou

"Jeho tvrzení však „ztratilo na síle“, jakmile se od strážníků dozvěděl, že jeho pohyb v parku i jeho následné konání bylo monitorováno kamerami," pokračuje mluvčí strážníků. 

"Svým jednáním se dopustil hrubé neslušnosti na místě veřejně přístupném. Vzhledem k tomu, že byl podezřelý ze spáchání trestného činu, byl strážníky omezen na osobní svobodě a předán kolegům z Policie České republiky," doplnil mluvčí ostravské městské policie k činu, který se stal uplynulou sobotu krátce po jedné hodině ranní.