Vše začalo v ranních hodinách na zastávce, kde třiatřicetiletý pasažér napadl padesátiletého muže. Ten se pokusil z nástupiště utéct.

„Agresor jej však dostihl ve vestibulu čekárny. Tam pokračoval ve slovním napadání, které přerostlo ve fyzické napadení,“ uvedl mluvčí ostravské městské policie Jindřich Machů.

Před soudem stanuli tři Poláci. Manželský pár a muž. Dva cizinci jsou souzeni na svobodě, manžela stíhané ženy přivedla z vazební věznice eskorta.
Šamanství, duchové, řešení sexuálních traumat. Organizátory řeší soud v Ostravě

K samotnému útoku použil násilník úklidové prostředky, které zahlédl ve vestibulu čekárny. Vyděšenou oběť, choulící se v rohu, několikrát udeřil dřevěnou násadou smetáku. Rány byly tak silné, že došlo ke zlomení tyče. Ani to ale běsnícího muže nezastavilo. Popadl plastovou násadu mopu, kterou při následných ranách ohnul. Vzápětí na protivníka převrhl kbelíky s vodou.

Přestal až poté, co vešel další cestující, který zamířil na toaletu. Vzápětí dorazila hlídka městské policie. Na místo ji vyslali kolegové z monitorovacího stanoviště, kteří samotný útok viděli na kamerách sledujících dění na terminálu.Ochránci zákona pachatele zadrželi a předali přivolané hlídce Policie ČR. Napadený muž naštěstí neutrpěl vážná zranění. Stěžoval si pouze na bolest levé ruky.

„Strážníci mu proto poskytli první pomoc a přivolali na místo zdravotníky,“ řekl Machů.