Vše začalo v Husově ulici v centru Ostravy, kde se tehdy neznámý zloděj snažil dostat do sklepních kójí. To se mu ale nepodařilo. Nakonec se prošel několika patry domu. Z chodby si odnesl sportovní boty a kozačky. Netušil, že v objektu jsou nainstalovány kamery, které jej zachytily přímo při činu.

„To kriminalistům pomohlo ve ztotožnění. Z neznámého pachatele se stal třiatřicetiletý podezřelý,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie s tím, že šlo o desetkrát trestaného recidivistu.

Podchod pod Plzeňskou ulicí u zastávky Tylova na archivním snímku Deníku.
Další ostudný podchod v Ostravě se uzavře, aby dostal novou podobu

Když v dalších dnech začaly v centra Ostravy, Mariánských Horách a Nové Bělé přibývat případy s podobným rukopisem, bylo kriminalistům jasné, kdo za vším stojí. Zloděj bral jízdní kola, bezpečnostní kamery, kleště, nůž i další věci.

Osudným se mu stal zločin v Nové Bělé, který se odehrál v druhé polovině května. V ranních hodinách vnikl na pozemek rodinného domu. Zamířil k chatce, do níž se hodlal vloupat. Vyrušil ho však všímavý kolemjdoucí. Pachatel přeskočil plot a snažil se zmizet. K jeho smůle se poblíž nacházela patrolující hlídka ostravské městské policie. Svědek strážníkům popsal podezřelého muže. Ochránci zákona prohledali okolí a po chvíli v úkrytu našli výtečníka odpovídajícího popisu. Záhy měl na rukou pouta.

Největší černá skládka v Ostravě se mění, květen 2022.
OBRAZEM: Největší černá skládka v Ostravě: tuny hnusu zmizely, co tu bude dál

„Zadrženého si převzali kriminalisté, u kterých už byl v policejním hledáčku,“ dodala Michalíková. Zloděj se přiznal k sedmi činům, policisté nyní zjišťují, zda neprovedl i další vloupání. Je obviněn z krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Celková škoda činí sedmdesát tisíc korun. Hrozí mu až tři roky vězení.