Pátrali po něm policisté napříč celou Ostravou. Tušili, že by rozsáhlou sérii mohl mít na svědomí jeden člověk. Způsob provedení byl velmi podobný. Zloděj násilím vnikl do bytových domů, garáží a firem.

„Následně pokračoval do sklepů, koláren či kanceláří a bral vše, co se dalo zpeněžit,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie. Především se zajímal o jízdná kola, nepohrdl však ani nářadím či motorovou pilou.

Lidé prchající z Ukrajiny před ruskou invazí míři do Registračního humanitárního střediska, 2. března 2022 ve Vyšních Lhotách.
Vyšní Lhoty a příběhy z Ukrajiny, Tatiana pro útěk před válkou dostala padáka

Byl tak drzý a sebejistý, že kradl nejen v noci, ale i za bílého dne. To se týkalo zejména zaparkovaných automobilů, do kterých se dostával po rozbití okének. Vzal kabelky, peněženky s doklady a platebními kartami, mobilní telefony, v jednom případě odkráčel s trekovými holemi.

Policisté shromažďovali důkazy, vyhodnocovali také kamerové záznamy, na kterých bylo zachyceno zlodějovo počínání. Stopy je nakonec přivedly až k třicetiletému recidivistovi.

Přiznal se

„Pod tíhou neprůstřelných důkazů se doznal ke čtyřiadvaceti činům, které měl spáchat od října loňského roku do letošního února,“ řekla Michalíková.

Jaromír Nohavica.
VIDEO: Jaromír Nohavica: S Putinem nesouhlasím, válka je mi proti srsti

Při vyšetřování si ukázalo, že dvě z vloupání provedl na Frýdecko-Místecku. Na začátku ledna vnikl do šaten společnosti v obci Staré Město, kde několika zaměstnancům ukradl jejich věci. O několik dnů se do stejně obce vrátil. Přijel z Ostravy na kole. Zpátky se už ale vrátil na lepším bicyklu, který ukradl ze stojanu.

Původní kolo zanechal na místě.Je obviněn z krádeže, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Hrozí mu až pět let vězení.