Zloděj získal hotovost a telefon. Nedlouho po činu známý okradené ženy dokázal pomocí aplikace lokalizovat zmizelý telefon. Když se společně vydali směrem na místo, našli odhozenou kabelku. Mobilní telefon, doklady a další hodnotné věci se uvnitř nenacházely.

„Další následnou lokalizací svědek zjistil, že mobilní telefon má u sebe muž ve věku kolem čtyřiceti let, vysoký 180 centimetrů, krátkých střižených vlasů s kšiltovkou na hlavě, oblečen byl v triku a černé vestě,“ uvedl Richard Palát z ostravské policie s tím, že svědek muže oslovil a žádal vrácení ukradených věcí.

„Muž za vrácení požadoval finanční obnos ve výši 300 korun. Po dalším určitém dohadování pachatel svědkovi následně předal za 400 korun telefon, peněženku si ponechal,“ dodal Palát, podle kterého se svědek zachovat ideálně, když se pachatele nesnažil zadržet a pořídil „jen“ videozáznam.

„Upozorňujeme svědky, aby se nesnažili v případě obdobné situace pachatele za každou cenu zadržet. Vždy je potřeba zvážit možná rizika ohrožení vlastní osoby pachatelem, který může být pod vlivem návykových látek. Vhodným způsobem postupoval právě muž, který pořídil videozáznam k výše popisovanému skutku,“ uzavřel Palát.

Informace o muži na záběrech lze sdělit na služební telefonní číslo 974 727 401 nebo na linku 158.