Zezadu ho chytil kolem ramen, pak se snažil zapříst přátelský rozhovor. Ten se však záhy změnil v důraznou prosbu o půjčku. „Nejdříve chtěl půjčit peníze. Když se jich nedočkal, následovalo fyzické napadení,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie k napadení muže.

Na Dni policie s majáčkem byla k vidění řada zajímavých ukázek a vystoupení.
Policejní manévry v Ostravě-Vítkovicích: zásahovka v akci, nechyběl ani Jahelka

Oběť upadla na zem. Násilník jí z kapsy kalhot vytáhl peněženku se třemi tisíc korunami. Vzal i klíče od bytu a utekl. Policisté, kteří se případem začali zabývat, mimo jiné zkoumali kamerové záběry. „Díky operativnímu šetření a místní znalosti veškeré podezření vedlo k sedmatřicetiletému muži,“ dodala Michalíková. Ukázalo se, že má na svědomí nejen loupež, ale i řadu majetkových deliktů.

Zloděj si náhodně vybíral pasažéry v tramvajích, řádil také v autobusech a trolejbusech. Využil jejich chvilkové nepozornosti a z tašek, kabelek či batohů jim bral vše, co mu přišlo pod ruku. Zmizely peněženky, platební karty, klíče, mobilní telefony a osobní doklady.

Technoparty na louce ve Stránském u Rýmařova, 4. června 2022.
Na technopárty u Rýmařova "paří" i krávy. Na louku se sjely dva tisíce lidí

Nepoctivec však kradl i jinde. Společně s dvaatřicetiletým komplicem sebral přímo z příruční pokladny v baru v Ostravě-Zábřehu 120 tisíc korun. Celková škoda se vyšplhala na téměř čtvrt milionu korun.

Lítost

„Celkem bylo muži prokázáno čtrnáct skutků. Obviněný s kriminalisty spolupracoval. Ke svému jednání se doznal. Při výslechu uvedl, že si své oběti vybíral podle věku nebo náhodně. V dopravních prostředcích si v několika případech sedl za ně a mezi sedačkami jim z tašky vytáhl dostupnou věc. V jiných případech využil toho, že měli na zádech batoh,“ dodala Michalíková.

Muž na závěr výslechu projevil lítost nad tím, co dělal. Tvrdil, že neměl peníze na obživu. Hrozí mu dva až deset let vězení.