"Strážníci vyjížděli na místo základě oznámení, které učinil oznamovatel na tísňové lince 156. Ten uvedl, že na kamerovém systému majitelky jedné z firem sídlící v samotném areálu byl zaznamenán pokus dvou osob překonat oplocení a rovněž o následné vniknutí do areálu samotného," uvedl mluvčí ostravšjých strážníků Jindřich Machů. 

Hlídka se proto rozhodla provést propátrání areálu, na jehož volné ploše se nacházelo množství kabelových bubnů i s kabeláží. Některé z nich pak jevily známky poškození, kdy na zemi leželo několik odřezaných a poškozených kabelů různé šíře.

Vrchní soud v Olomouci
Z vězení vyjde jako osmdesátník. Havířovan neunesl ženský dotyk

Dalším propátráváním areálu strážníci zaregistrovali později zjištěného 36letého muže. Ten se po spatření strážníků nejprve pokusil z místa utéct. Svou marnou snahu vyhnout se zadržení poté ještě umocnil uschováním se mezi uskladněné kabelové bubny.

Vzhledem k rychlé reakci zakročujících strážníků mu však jeho záměr nevyšel. Po opakované zákonné výzvě strážníků nakonec svůj úkryt opustil.

Zásah u ženy, která si napíchla nohu, když přelézala plot, září 2022.
Na železné trny se napíchla o víkendu žena, když přelézala plot. Pomohli hasiči

"Zakročujícím strážníkům nejprve sdělil, že areálem pouze prochází a na místě nic nekradl. Posléze se však pod tíhou důkazů doznal. Hlídce uvedl, že v tomto areálu nebyl poprvé a odcizené kabely chtěl za úplatu předat další osobě," řekl dále k případu, který se odehrál minulý týden, mluvčí strážníků. 

Předběžná výše způsobené škody pak byla vyčíslena částkou padesát tisíc korun českých. Vzhledem k okolnostem případu, kdy bylo dáno podezření ze spáchání trestného činu, si celou věc převzali kolegové z Policie České republiky.