"Únavy později zjištěného pětačtyřicetiletého muže, který usnul na lavičce na Jiráskové náměstí v Moravské Ostravě, využil devětatřicetiletý zloděj. Ten si k poškozenému nejprve přisednul a následně mu začal prohledávat tašku a kapsy u bundy," uvedl k případu, který se odehrál středu 13. dubna před půlnocí mluvčí Městské policie v Ostravě Jindřich Machů.

Poté, co mu z kapsy bundy odcizil peněženku a mobilní telefon, z místa v klidu odcházel pryč. Zřejmě netušil, že jej po celou sleduje v přímém přenosu strážník obsluhující kamerový systém. Z lupu se tak lapka neradoval nikterak dlouho.

"Strážník obsluhující kamerový systém na místo ihned vyslal nejblíže situované hlídky, které díky detailnímu popisu pachatele během krátké chvíle zadržely. Před svým zadržením stačil ještě pachatel krádeže odhodit odcizené věci do květináče, kde byly následně nalezeny další hlídkou, která se podílela na zadržení pachatele," pokračuje mluvčí městské policie. 

"Celou věc si na místě převzali kolegové z Policie České republiky. Podle informací Policie České republiky čeká nyní zloděj na soudní rozhodnutí ve vazbě," dodal. 

Ostrava v současné době disponuje více než 700 kamerami, které obsluhují strážníci na devíti stanovištích. Kamery mají záznamové zařízení, díky kterým lze dohledat i ty události, ke kterým došlo mimo oči dispečerů.