Osobní vlak v úterý odpoledne narazil do malotraktoru se zapřaženým návěsem. Ke střetu došlo mimo železniční přejezd. Při nárazu se malotraktor roztrhl. Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení. Současně pátrá po řidiči.

„Ke zranění cestujících ani vykolejení vlakové soupravy nedošlo. Škoda na majetku nebyla dosud specifikována," uvedla mluvčí krajské policie Gabriela Holčáková. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal Deníku řekl, že na vlaku vznikla škoda ve výši deset tisíc korun, na malotraktoru odhadem pět tisíc korun. Provoz na trati se podařilo obnovit po necelých dvou hodinách. Kdo malotraktor na místě nechal, není známo. „Ostravští policisté nyní zjišťují informace k osobě, která malotraktor zanechala na trati. Pachateli trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," řekla Holčáková.

Během několika posledních týdnů jde o druhý případ, kdy vlak v Moravskoslezském kraji najel do vozidla v kolejišti. V červenci na železničním přejezdu ve Studénce na Novojičínsku souprava Pendolino narazila do polského kamionu převážejícího plechy. Řidič nákladního auta vjel na přejezd v době, kdy blikala červená. Závory jej poté na přejezdu uvěznily. Nehoda si vyžádala tři mrtvé a několik těžce zraněných. Řidič skončil ve vazbě, hrozí mu až deset let vězení.