Státní zástupce tvrdí, že na něj cestou domů v ulicích Bruntálu zaútočil jeden z návštěvníků baru, který ho sledoval. Po surovém útoku mu údajně vzal peníze a věci za šest tisíc korun.

„V tom baru se nacházelo několik lidí. Některé jsem znal od vidění. Stáli za mnou a vedli takové ty řeči, jako že mám štěstí a měl bych něco pustit,“ dodal pan Miroslav s tím, že mužům dal nějaké peníze na hraní a pak jim na jejich výzvy objednal štamprli. „Měl jsem z nich i strach, proto jsem jim nakonec pití objednal,“ doplnil pan Miroslav.

Po čase odešel z baru. Před domem, kde bydlel, se na něj někdo vrhl. „Najednou jsem dostal ránu. Co bylo dále, nevím,“ řekl pan Miroslav

ÚTOČNÍK

Tím, kdo ho napadl, byl podle obžaloby dvacetiletý Mario M. z Bruntálu. „Přistoupil k němu a okamžitě jej napadl opakovanými údery pěstí do hlavy. Pokračoval i v situaci, kdy poškozený upadl na zem, kde ho kopl do hlavy,“ popsal situaci státní zástupce David Bartoš. Oběť utrpěla řadu zranění včetně zhmoždění mozkové kůry.

Mario M. se částečně přiznal, k penězům se ale nevyjádřil. Údajně sám zavolal policii. Zda se v něm hnulo svědomí, nebo mu někdo řekl, že s ohledem na kamery v ulicích a další okolnosti bude stejně záhy dopaden, není jasné. V případě uznání viny mu hrozí pět až dvanáct let žaláře. V současné době si ve vězení odpykává trest za jiný zločin.