Vše zpočátku vypadalo na práci skutečných profesionálů. Násilníci maskovaní kapucemi a šátky neváhali vytáhnout zbraně, kterými hrozili prodavačkám v různých obchodech. Na oběti křičeli a vyhrožovali jim. Ženy jim ve strachu vydaly peníze nebo se daly na útěk.

Lupiči řádili v ostravských městských částech Zábřeh a Výškovice. V prvním případě si odnesli bezmála deset tisíc korun, při dalších výpravách již tak úspěšní nebyli. Dvakrát se prodavačky ukryly a pachatelé odešli s nepořízenou, jednou činila hodnotu lupu 400 korun.

„Kriminalisté postupně shromažďovali informace, kontaktovali řadu svědků, zajistili stopy, analyzovali záznamy," uvedla mluvčí krajské policie Gabriela Holčáková s tím, že stopy policisty nakonec přivedly ke třem šestnáctiletým mladíkům. Jak se ukázalo, trio loupilo v různých sestavách.

Všichni jsou obviněni z loupeže. Soud vyhověl návrhu státního zástupce a poslal je do vazby. Jako mladistvým jim hrozí maximálně pět let vězení. Pokud by byli plnoletí, vztahovala by se na ně trestní sazba od dvou do deseti let. (per)