Svou verzi senior Přemysl Š. (74 let) z Havířova zopakoval i tento týden u odvolacího Vrchního soudu v Olomouci, kde se dožadoval zrušení červnového verdiktu Krajského soudu v Ostravě.

Ten mu za pokus o vraždu vyměřil dvanáct let. Odvolací senát ale jeho argumentaci odmítl a ostravský rozsudek v plném rozsahu potvrdil. „Odvolání jsme jako nedůvodné zamítli,“ řekl Deníku mluvčí olomouckého vrchního soudu Stanislav Cik. Přemysl Š. tak rozšíří řady důchodců, kterých za mřížemi našich věznic stále přibývá. Svým věkem se řadí do kategorie nejstarších.

Ilustrační foto.
Senior z Havířova málem ubil kladivem ženu, která ho osahávala. Trest ho šokoval

Drama se odehrálo 2. června předloňského roku v bytě v Dělnické ulici v Havířově, kde bydlel jeho známý. Alkohol tekl proudem. Mezi přítomnými byla i o devatenáct let mladší žena, která Přemysla Š. údajně obtěžovala nevhodným chováním se sexuálním podtextem. Mělo dojít na hlazení, snahu o políbení, dokonce se mluvilo o sáhnutí do rozkroku. Muž na něco takového neměl náladu. Místo prostého odmítnutí však podle státního zástupce následovala naprosto neadekvátní reakce.

Pomsta

Přemysl Š. se chopil nože na stolku, kterým začal divoce máchat. Ženu zranil na ruce. Ani to mu však nestačilo. „Z kuchyňské skříňky vzal gumovou paličku a ženu několikrát udeřil do hlavy. Následně se ozbrojil kladivem s kovovou pracovní částí a v útoku pokračoval v úmyslu ji usmrtit,“ uvedl žalobce.

Policisté našli v bytě drogy, laboratorní vybavení a další věci.
VIDEO: Výrobci pervitinu v Ostravě začali myslet víc ekologicky a šetřit přírodu

Přemysl Š. u soudu vinu odmítl. „Nic z toho se nestalo. Nepamatuji si žádný útok,“ prohlásil. Ví pouze, že pili alkohol. Při dřívějším výslechu na policii hovořil o dotěrném ženině chování. Dosud netrestaný muž zdůraznil, že by neublížil ani mouše. Souzen byl na svobodě, hrozilo mu až osmnáct let žaláře. Verdikt vrchního soudu je pravomocný.