„Obvinění ve věku čtyřiatřicet a třiačtyřicet let v noci napadli poškozeného, který spal na kartonu. Odtáhli oběť za vlasy o několik metrů dál, kde ho kopali do těla, hlavy i obličeje," uvedla mluvčí krajského policejního ředitelství Gabriela Holčáková. Podle jejích slov byl útok veden se značnou intenzitou a doprovázaly jej i údery pěstí do hlavy.

Útoku přihlíželi další lidé bez domova, ale z obav o své zdraví do konfliktu zasahovali jen slovně. „Muž utrpěl vážná poranění a později byl hospitalizován. Nejprve však přivolání pomoci odmítal. Doba léčení vážného poranění není dosud upřesněna," uvedla Holčáková.

Po činu, ke kterému došlo pětadvacátého června, zahájili policisté pátrání po podezřelých zejména mezi lidmi pobývajícími na ulici. „Policisté zjišťovali informace k identitě obou mužů, protože lidé v těchto skupinách se často znají pouze pod různými přezdívkami," sdělila mluvčí.

Prověřování bylo úspěšné, jeden podezřelý byl zadržen v Horní bečvě, druhý na nádraží v Ostravě. „Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání obou mužů pro přečin výtržnictví a těžké ublížení na zdraví, spáchané formou spolupachatelství. Mužům tak hrozí trest odnětí svobody až na deset let," přiblížila Holčáková.

Jak policisté zjistili, motivem brutálního útoku jednoho z mužů byla žárlivost. Poškozený totiž pobýval se ženou, která byla původně jeho partnerkou. Druhý obviněný uvedl, že agresivně jednal pravděpodobně pod vlivem drog.

Tereza Pintérová