Deníku to sdělila mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že číslo nemusí být konečné. „Kriminalisté specializující se na odhalování pachatelů diváckého násilí pokračují v analýzách obrazových záznamů," řekla Holčáková. Ochránci zákona mají k dispozici záběry podezřelých osob, které však zatím neidentifikovali. Proto se obrátili na média se žádostí o jejich zveřejnění. „Jakékoliv informace přijmeme na lince 158," řekla mluvčí.

Zatím posledním stíhaným je osmnáctiletý mladík. „Je podezřelý ze zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu výtržnictví. Měl házet sedačky vůči zakročujícím policistům a vykopnout umělohmotnou sedačku. Byl maskován žlutozelenočernou kuklou," uvedla Holčáková.

Stejně jako většině dalších obviněných mu hrozí až šestileté vězení.

Opilost i stržení davem

Někteří ze zadržených chuligánů projevili lítost. Jedním z nich je pětadvacetiletý muž, který vtrhl sedačky a házel je po policistech. Při výslechu prohlásil, že lituje toho, co udělal. Prý v opilosti nezvládl svůj vztek. Údajně ho rozlítil zákrok policistů. Již vloni byl za výtržnosti odsouzen k podmíněnému trestu. Nyní je ve zkušební lhůtě, což může být bráno jako přitěžující okolnost.

Další z násilníků, který se již omluvil, se podle svých slov nechal strhnout davem. Prý si své chování nedokáže vysvětlit.

Proti výtržníkům, kteří se během přestávky fotbalového zápasu snažili vniknout do sektoru hostí, museli zasáhnout těžkooděnci. Na rozehnání násilníků mimo jiné použili slzný plyn. Při zákroku bylo zraněno jedenáct policistů.

Baníku Ostrava za březnové výtržnosti hrozilo uzavření stadionu. V krajním případě to mohlo být na celou sezónu. Ministerstvo vnitra s ním totiž v dubnu zahájilo správní řízení. Tyto hrozby jsou již zažehnány. Ministr vnitra Milan Chovanec při nedávné návštěvě Ostravy uvedl, že ministerstvo správní řízení zastavilo. (pol)