První obětí se stala jedenašedesátiletá žena procházející ulicí Evžena Rošického. Poblíž obchodního domu na ni ze tmy zaútočili tři neznámí násilníci. Zákeřný útok vedli zezadu. Jeden z agresorů ji úderem do hlavy srazil k zemi.

„Upadla na zem, kde inkasovala několik kopů do žeber. Pachatelé se poté zmocnili její kabelky a utekli směrem k ulicím Polské a Alžírské,“ uvedl Petr Svoboda z ostravské policie s tím, že hrubiáni ženě poničili dioptrické brýle. Trojice v zavazadle našla osobní doklady a mobilní telefon. Škoda je předběžně vyčíslena na bezmála šest tisíc korun.

Bojíte se v noci vyjít na ulici?HLASUJTE V ANKETĚ VPRAVO NAHOŘE!

Chvíle hrůzy zažila také jedenadvacetiletá dívka ze střední Moravy. Před vchodem do jednoho z domů na Panelové ulici v Ostravě-Porubě se na ni vrhl dosud nezjištěný lupič. „Přitlačil ji ke zdi a snažil se vytrhnout notebook v obalu, který měla v ruce,“ popsal situaci Svoboda. Lupič nakonec dívku dvakrát kopl do nohy. Tentokrát již byl úspěšnější a tašku, v níž byl počítač a digitální fotoaparát, získal. Hodnota věcí činí patnáct tisíc korun.

Obě přepadení se naštěstí obešla bez zranění. Policie činy vyšetřuje jako loupeže, za které hrozí dva až deset let vězení. Zatím není jasné, zda útoky mají něco společného.

„Porubští kriminalisté oba případy intenzivně vyšetřují. Kromě vypátrání pachatelů mají za úkol zjistit, zda spolu oba případy nesouvisejí,“ uzavřel Svoboda.