K tragédii došlo v dubnu předloňského roku před restaurací v Třinci. Martin B. zde ukončil noční opilecký tah městem, během kterého se dostal do několika konfliktů. U toho posledního se bohužel jako svědek objevil i padesátiletý muž. Ten se snažil situaci uklidnit. Martin B. reagoval útokem a oběť ranou pěstí srazil k zemi. 

Ilustrační foto.
Frenštát pod Radhoštěm má první případ Covid-19

„U poškozeného, který spadl, došlo ke zlomenině lebky, zhmoždění a krvácení do mozku. Na následky zranění na místě zemřel,“ konstatoval žalobce, podle kterého smrtícím útokem vyvrcholilo mladíkovo agresivní chování. „V průběhu kritického večera a noci se v důsledku konzumace alkoholu dostal do poněkud agresivního rozpoložení,“ konstatoval státní zástupce s tím, že mladík měl celkem tři konflikty na různých místech Třince.

NEŘÍZENÁ STŘELA

Podle známých byl Martin B. v opilosti „neřízená střela“. Vyvolával hádky, lidé z něj měli strach. Po dubnové události skončil ve vazbě, z níž byl po několika měsících propuštěn. Na svobodě ale dlouho nepobyl. Po dalších incidentech putoval znovu do vazby. 

Hudební festival Ladná Čeladná
Ladná Čeladná se přesouvá na příští rok

Mladík u soudu vinu odmítl. Dokonce se stavěl do role oběti, která během večera a noci čelila hned několika útokům. Že ten poslední skončil smrtí, ho prý mrzí, údajně ho ale nevyprovokoval. Z místa, kde hrozil další konflikt, se s kamarády snažil odejít.

„Při odchodu jsem uslyšel, jak za mnou někdo běží. Byl to pan poškozený. Udeřil mě z rozběhu jednou ránou, pak udeřil i kamaráda. Bránil jsem se, nechtěl jsem nikomu ublížit,“ popsal situaci s tím, že šlo o nutnou obranu. Soud ale jeho verzi neuvěřil.