Do této sazby se dostal kvůli tomu, že byl před více než třiceti roky odsouzen za podobný násilný delikt kvalifikovaný jako těžké ublížení na zdraví. Za této situace se tresty výrazně zvyšují.

SÁDRA

Juraj M. vinu odmítl.

„Já jsem vůbec nic neudělal. Ten člověk, kterému jsem kdysi pomáhal, si všechno vymyslel. A já ho nechával u sebe přespávat, když ho vyhodili z charity,“ uvedl Juraj M., který soudu předložil svou verzi.

Jak na úvod zdůraznil, v době údajného napadení měl pravou ruku v sádře.

close Obžalovanému muži hrozí až dvanáctileté vězení. info Zdroj: Deník / Jaroslav Perdoch zoom_in Obžalovanému muži hrozí až dvanáctileté vězení.Autor: Deník / Jaroslav Perdoch

„Měl jsem rozdrcené klouby. Jak bych mohl vzít větev? Jsem pravák, levou rukou nic neudělám,“ zdůraznil.

Toho dne k němu v dopoledních hodinách přišli dva muži a žena. Trojice předtím popíjela alkohol. Samotný Juraj. M si dal doma dvě piva. Pak na žádost notně opilé ženy objednal taxíka. Při čekání na něj se na ulici dostal do konfliktu s jedním z mužů.

„Když si vypije, každému nadává. V křižovatce zastavoval auta a pořád něco vykřikoval. Začal se se mnou hádat, pak jsme si to vyříkali,“ vypověděl Juraj M., který jel se ženou.

Po návratu zjistil, že u jeho domu stojí policisté. Muž, s nímž měl předtím slovní konflikt, ho před ochránci zákona označil za lupiče. Prý oloupil ženu, s níž odjel.

„Řekl jsem policistům, že je to hloupost. Navrhl jsem jim, ať zajedeme za tou ženou. Potvrdila, že jsem ji neoloupil,“ řekl Juraj M.

OCHRANKA?

Obžalovaný během své výpovědi několikrát zapakoval, že na muže žádnou větev nevzal. Co se týká zranění, kvůli kterým byl dotyčný ošetřen, ty mohly podle Juraje M. vzniknout již dříve.

„Řekl mi, že se porval s ochrankou na nádraží, a že mu pořádně naložili,“ prohlásil obžalovaný.

Státní zástupce však trvá na tom, že Juraj M. na muže zaútočil téměř metrovou větví. Úder směřoval na hlavu, oběť ránu vykryla rukou, pak utekla. Zda tento týden padne rozsudek, není jasné.