S definitivní platností o tom v těchto dnech rozhodl Vrchní soud v Olomouci, který potvrdil již dříve uložený verdikt Krajského soudu v Ostravě. „Odvolání jsme zamítli jako nedůvodné,“ řekl Deníku mluvčí olomouckého vrchního soudu Vladimír Lichnovský.

K činu došlo v říjnu předloňského roku na toaletě Věznice Heřmanice v Ostravě. Tancoš zde přiměl k sexuálním úsluhám sedmadvacetiletého muže. Vyhrožoval, že pokud mu nevyhoví, zbije ho. Oběť i pachatel byli zařazeni do speciálního vzdělávacího programu GREPP. Ten je zaměřen na pachatele odsouzené za sexuální činy vůči dětem do osmnácti let.

Tancoš násilí odmítl. Připustil jen dobrovolné hlazení. Tancoš prohlásil, že si s mladším spoluvězněm padli do oka a trávili spolu spoustu času.

„Myslel jsem si, že je to normální kluk, se kterým se dá bavit. Ani jsem nevěděl, za co sedí. Skamarádil jsem se s ním. Ptal jsem se ho, jestli měl někdy něco s klukem. Řekl, že má v Pardubicích kluka, tak jsem mu nabídl, jestli by se mnou nešel,“ vypověděl Tancoš.

Prý se společně odebrali do umývárny a zamířili do úzké chodby. Ta jim však byla těsná, proto se přesunuli na toaletu. Tancoš tvrdí, že se jen objímali. „Bylo to dobrovolné a do ničeho jsem ho nenutil,“ hájil se Tancoš. Podle žalobkyně však přiměl spoluvězně k orálnímu sexu.

„To není pravda. Mně se nepostavil a jemu taky ne,“ hájil se Tancoš.

Soud nakonec dospěl k závěru, že šlo o znásilnění.