Tři krádeže se odehrály v nemocnicích v Ostravě a na Karvinsku, kde se mladík nechal hospitalizovat. Následně vzal pacientům tablety či telefon.

Nejvíce se však činil v barech ve Stodolní ulici. Využíval nepozornosti a opilosti návštěvníků. „Pracoval“ dokonce i na Štědrý den a Nový rok. Z odložených tašek bral peníze, mobily a další věci. Byl natolik drzý, že okrádal také ženy, které měly kabelky přes ramena. Kromě hotovostí a telefonů získal i platební karty. Na ně provedl několik nákupů.

Mezi oběti se mimo jiné zařadil pětadvacetiletý cizinec, který před Vánocemi zmožen alkoholem spadl na zem před barem ve Stodolní ulici. „Když upadl na zem, muž mu ze zadní kapsy vzal peněženku s doklady, platební kartou a financemi. Prostřednictvím karty pak provedl dvě neoprávněné platby. Škodu na majetku vyčíslil cizinec na dva tisíce korun,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Celková škoda se vyšplhala na třiasedmdesát tisíc korun. Dosud netrestaný muž se ke všem činům přiznal. Je obviněn z krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.