PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Tohle strašné učení
horší je než mučení.
Na zlosyna rád si hraju,
pro kriminál asi zraju.

Vyrovnat se mu zřejmě hodlá jeho devítiletá sestra, která má však stále co „zlepšovat“. Zatím nasbírala pouze padesát neomluvených hodin. Vzhledem k věku, úsilí a slušnému záškoláckému zázemí je reálná šance, že svého bratra za několik let dostihne. Podporu určitě nalezne u své osmatřicetileté matky, která oběma ratolestem jejich školní zahálku tolerovala.

Kvůli tomu se však dostala do pořádných problémů. „Mohla ohrozit vývoj dítěte tím, že mu umožnila vést zahálčivý způsob života a závažným způsobem tak porušila svou povinnost o něj pečovat,“ sdělila policie, která ženu obvinila z trestného činu ohrožování výchovy mládeže. Dotyčné hrozí poměrně přísný trest, a to až pět let vězení.

A co žáci dělají, když jdou za školu? Dobře to vědí strážníci, kteří se na podobné „výlupky“ během své dopolední služby zaměřují. Mimo jiné vyrážejí do obchodních center a blízkého okolí, kontrolují však také parky, odlehlé lokality a další místa. Nedávno například přistihli dva žáky (13, 14 let), kteří si v dopoledních hodinách vyšli k rybníku v Ostravě-Heřmanicích. Jeden z chlapců (14 let) se přiznal, že na vzdělávání zrovna neměl náladu, druhý uvedl, že mu bylo nevolno a šel raději s kamarádem ven. Podle zkušeností strážníků záškoláků v poslední době přibývá.

Učitel. Ilustrační snímek
Čím víc mluví, tím jsou lepší. Mlčící žáci zaostávají za svými vrstevníky
Lék nemusí vždycky zabrat, jindy může dokonce uškodit. Třeba proto, že jste ho zapili džusem či mlékem.
Češi propadli lékům na bolest. Ty ovšem způsobují více úmrtí než drogy