„V průběhu šesti hodin, od páteční dvaadvacáté hodiny do soboty do čtyř hodin ráno, policisté zkontrolovali 654 vozidel a 514 osob. Odhalili devět šoférů, kteří řídili pod vlivem alkoholu. Tři řidiči usedli za volant pod vlivem jiných omamných látek.

Deset osob bylo zadrženo pro spáchání trestného činu – tři pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, čtyři pro krádež, jeden řidič mařil výkon úředního rozhodnutí a dvě osoby se dopustily trestného činu výtržnictví,“ upřesnil Petr Svoboda z Policie ČR v Ostravě.

Dodal také, že i při posledním nočním zátahu policistů, kteří měli stanoviště na Místecké ulici, Hornopolní, Hlučínské, 28. října a Mariánskohorské, se policistům pokusil jeden řidič ujet. Byl ale dostižen, policisté zjistili, že před jízdou pil alkohol.

„Akce se zúčastnilo dvaašedesát policistů z Oddělení hlídkové služby, Pohotovostního a eskortního oddělení a Dopravního inspektorátu. Při důkladné kontrole jednoho z aut objevili prostředky na výrobu omamných látek,“ dodal Svoboda.