Prvním „hrdinou“ je devětadvacetiletá řidička, která v noci na úterý ve voze VW Golf projížděla po Sokolovské ulici. „Roztěkanost a nervozita ženy neunikla pozornosti zkušené policejní hlídky,“ uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že následný test prokázal přítomnost drogy.

Motoristka se přiznala, že užila pervitin. Policisté jí okamžitě zabavili řidičský průkaz. Při kontrole vozidla si poté všimli nezvyklé výbavy. Uvnitř našli maketu pistole, která na první pohled připomínala skutečnou zbraň, bourací kladivo a pákové nůžky. Žena je zatím obviněna z ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí jí až rok vězení. Tím však vyšetřování nekončí. Kriminalisté nyní zkoumají, k čemu řidička maketu pistole, kladivo a nůžky potřebovala. Prověřují, zda věci nebyly použity při loupežném přepadení nebo krádeži.

Dalším hříšníkem je čtyřiadvacetiletý muž, kterého si dvě hodiny po půlnoci všimli policisté. Stalo se tak poté, co dvakrát rychle projel stejnou trasou. Opakovaně se objevil i na kruhovém objezdu. Ochránci zákona se jej proto rozhodli zastavit a zkontrolovat. Řidič však na zvukové ani světelné výzvy nereagoval a snažil se ujet. Nakonec jej hlídka dostihla na nedaleké ulici. Když policisté přišli k muži za volantem, nestačili se divit.

„Čtyřiadvacetiletý vysokoškolsky vzdělaný muž řídil vozidlo pouze obutý a v tričku. Jiné oblečení neměl,“ popsala pikantní situaci Holčáková. Dechová zkouška ukázala, že dotyčný má v sobě dvě promile alkoholu. Také on na místě přišel o řidičský průkaz. Čelí obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky.