PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Za mřížemi těžko bývá,
vězeň smutně hlavou kývá.
Kousek drogy přijde vhod,
hoď ji, milá, přes ten plot.

Lidé pašující drogy do vězení zkoušejí nejrůznější finty. Někteří přicházejí s neotřelými nápady, jiní sázejí na klasiku. Do druhé skupiny patří žena, která chtěla marihuanou potěšit svého známého pobývajícího v žaláři.

Okresní soud v Ostravě jí za to před časem vyměřil podmíněný roční trest.

Zřejmě inspirována filmy použila šampon, do kterého vložila sáček s přibližně gramem marihuany. Tu našla náhodou v přítelově bytě, kde si šla pro své věci. Prý si myslela, že mu droga pomůže v odreagování se a zlepšení nálady. Šampon s vloženou marihuanou pečlivě zabalila a společně s dopisem a křížovkami zalepila do obálky.

Pro vězeňskou službu, znalou všelikých fíglů, nebyl problém drogovou zásilku odhalit. Následovalo vyšetřování, a poté i obvinění a žaloba. Roční podmíněný verdikt je pravomocný.

Do podobných problémů se dostala i žena z Ostravy, které Okresní soud v Ostravě vyměřil tříletý trest s podmíněným odkladem na zkušební lhůtu čtyř let. Svému příteli během návštěvy v ostravské věznici předala spolu s dalšími věcmi i nenápadný balíček papírových kapesníků. Mezi nimi se nacházela i marihuana ukrytá v igelitovém sáčku na suchý zip. Příslušníci vězeňské služby však nejsou žádní naivkové a při následné prohlídce drogu našli.

Dozorci se však setkávají i s rafinovanějšími způsoby. Například zaznamenali případ, kdy se drogy za mříže dostaly pod známkou nalepenou na běžný dopis. Další možností jsou náplasti napuštěné léky nebo drogami.

Okresní soud v Ostravě. Ilustrační foto.
Soud v kauze zombie drog se opět odkládá. Na obžalovaného bude vydán zatykač