Výzva

Hledaná žena se na služebnu vydala tento týden poté, kdy na sociálních sítích po zveřejnění policejní výzvy zahlédla svou tvář. Vinu však odmítá a označuje se za věštkyni.

„Uvedla, že občas lidem zkouší věštit, protože pozná, že mají problém,“ řekla Eva Michalíková z moravskoslezské policie. Prý mají tento dar po generace v rodině. Někteří lidé ji po oslovení na ulici odbydou, jiní vyslechnou, další s vděkem zaplatí. K údajnému podvodu uvedla, že nikomu svěcenou vodu nedala. Pouze částečně potvrdila doporučení týkající se pramínku vlasů. Jak opakovaně zdůraznila, po ženě žádné peníze nechtěla.

Ano, ale…

„Uvedla, že se s ní opravdu náhodně potkala na Masarykově náměstí v centru Ostravy. Zeptala se jí, kolik je hodin a za odpověď jí nabídla, že jí řekne budoucnost, protože umí věštit,“ řekla Michalíková. Oslovená žena údajně trvala na tom, že jí za tyto služby chce zaplatit. Poté se setkaly ještě jednou, kdy od ní dostala hotovost a prstýnek. Celkem šlo o přibližně sto tisíc korun.

Žena pak policistům dobrovolně vydala zmíněný zlatý prstýnek, který měla u sebe. Peníze již podle svých slov utratila. Nad celou situací projevila lítost, odmítla však, že by někoho podvedla. Na závěr prohlásila, že je ochotna se případně omluvit a peníze vrátit ve splátkách.

Uvěřila

Zmanipulovaná žena (jde o vzdělaného a inteligentního člověka) tvrdí, že si od ní koupila svěcenou vodu za 90 tisíc korun a zlatý prstýnek.

„O půlnoci se touto vodou za pomocí kapesníku omývejte, vaše psychika se zlepší a odezní problémy,“ slibovala prý nová „přítelkyně“, které předtím dala deset tisíc korun za radu týkající se pramínku vlasů. I zde se verze obou aktérek rozcházejí. Žena, která podlehla iluzi o rychlém řešení své situace, vypověděla, že ji dotyčná požádala o pramínek vlasů, který zabalila do papírového kapesníku. „Tyto vlasy i s kapesníkem spalte a něco si přejte,“ znělo údajné doporučení. To věštkyně popřela. Prý pouze řekla, aby pramínek vlasů měla u sebe pro štěstí.

Pokud se někdo setkal se ženou, která od něj požadovala peníze za věštbu, případně má jinou podobnou zkušenost, má na doporučení policie volat na linku 158.